ضد کف یا آنتی فوم

ضد کف ها مواد شیمیایی هستند که برای جلوگیری از ایجاد کف و کنترل فوم در مایعات استفاده میشوند. نام دیگر ضد کف ها آنتی فوم می باشد.

867 بازدید / شنبه 19 تیر 1400 / دسته بندی : مقالات

ضد کف چیست؟

ضد کف یا آنتی فوم ( در لفظ انگلیسی : Defoamers ) ها مواد شیمیایی هستند که برای جلوگیری از ایجاد کف و کنترل فوم در مایعات استفاده میشوند. نام دیگر ضد کف ها آنتی فوم می باشد.

 

وظیفه ضد کف یا آنتی فوم چیست؟

وجود کف در مواد شیمیایی و سیستم تولید باعت ایجاد مشکلاتی میشود که از کیفیت تولید نهایی کم میکند. آنتی فوم ترکیبات فرمولاسیون و پردازش محصول را کنترل می‌کند تا تولید کارآمدتر و تمیزتر شود و کیفیت محصولات نهایی را بهبود بخشد.

ضد کف یا آنتی فوم ها همچنین ضایعات و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد و بازیافت را تسهیل می‌کند.ضد کف یا آنتی فوم
 

 

ضد کف یا آنتی فوم نیاز اصلی چه صنایعی هستند؟   

ضد کف ها یا آنتی فوم ها در صنایعی همچون حفاظت از محصول، نفت و گاز، تفاله گیری، فرآوری شیمیایی، تصفیه پساب بیمارستانی، بازیافت، پارچه و چرم، مواد غذایی و نوشیدنی ها، محصولات تمیز کننده و غیره می باشد.

 

کاربرد ضد کف یا آنتی فوم چیست؟

کاربرد ضد کف ها یا آنتی فوم ها درمواد شوینده، پاک کننده و فرمولاسیون های لاک، فرآیندهای دارویی و تهیه غذا، صنایع پتروشیمی و کشاورزی، صنعت نساجی و چرم، تولید کاغذ و خمیر کاغذ، صنعت ساختمان، تصفیه خانه‌های فاضلاب، فرمول بندی رنگ و پوشش دهنده ها، روغن های روان ساز (لوبرکنت‌ها) و... می باشد.