قیمت طلا چقدر خواهد ریخت؟

در روز های پایانی آخرین هفته از آبان ماه قرار داریم و قیمت طلا همچنان با ضعف گسترده ای رو به رو بوده و روندی نزولی دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که سقوط قیمت طلا به همین جا ختم نخواهدشد و ادامه خواهد داشت.

319 بازدید / شنبه 01 آذر 1399 / دسته بندی : اخبار

به گزارش ااخباربانک قیمت هر انس طلای جهانی در لحظه نوشتن این متن 1858 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته 12 دلار کاهش داشته است. همچنین طلا و سکه ایران نیز با کاهش های نسبتا شدیدی رو به رو شده و در پایین ترین میزان هفته اخیر قرار گرفته است.

کارشناسان بازار معتقدند که در کوتاه مدت طلا همچنان با فشار نزولی بیشتری رو به رو بوده و قیمت آن بیش از پیش کاهش خواهد یافت. در حال حاضر پیش بینی می شود که انس تا 1850 دلار که یک سطح حمایت قوی است ریزش خواهد کرد.

پایین آمدن قیمت انس طلا همراه با تعطیلات گسترده در ایران می تواند باعث ریزش بیشتر طلای ایران نیز بشود. همچنین نرخ فروش دلار در صرافی ملی هم اکنون 25620 تومان می باشد که نسبت به گذشته کاهش داشته است.

یکی از مهم ترین عوامل ریزش قیمت انس طلا را می توان افزایش ریسک پذیری در میان سرمایه گذاران و حرکت آن ها از فلزات ارزشمند به سمت بازار های پرسود تر مانند بازار سهام دانست.

اما باید در نظر داشته باشیم که خوشبینی نسبت به تولید واکسن در حال کاهش بوده و محدودیت های سراسری در جهان به دلیل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یافته است که می توان انتظار داشت که در آینده سرمایه گذاران به سمت طلا بازگردند.

تحلیلهای فنی نشان می دهند که امکان نزولی طلا می تواند تا سطح 1822 دلار را در بر داشته باشد که پایین ترین سطح از ماه نوامبر می باشد. اما اگر ریزش ها در سطح 1850 دلار متوقف شود طلا می تواند برای باز پس گیری سطح حساس 1873 دلار امیدوار باشد.