قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۰/۱۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸ سنت معادل ۰.۲ درصد رشد به ۵۱ دلار و ۱۷ سنت رسید.

309 بازدید / سه شنبه 16 دی 1399 / دسته بندی : اخبار / منبع : www.tasnimnews.com

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه اوپک و متحدانش از جمله روسیه مذاکرات بی نتیجه در مورد سطح تولید در ماه فوریه را ادامه دادند و در حالی که نگرانی ها از سطح تقاضا برای نفت به دلیل تداوم مقررات قرنطینه در کشورهای مختلف همچنان پابرجاست، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد نوسان محدودی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 8 سنت معادل 0.2 درصد رشد به 51 دلار و 17 سنت رسید. این در حالی است که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه فوریه با 12 سنت معادل 0.3 درصد رشد به 47 دلار و 74 سنت رسید.

پس از آنکه اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس نتوانستند در مذاکرات دیروز خود بر سر سطح تولید ماه فوریه به توافقی دست یابند، قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد بیش از یک درصد افت بود.

عربستان با اشاره به محدودیت های جدید قرنطینه در کشورهای مختلف مخالف افزایش تولید است، در حالی که روسیه با استناد به ترمیم تقاضا خواستار افزایش تولید است. مذاکرات اوپک پلاس قرار است امروز هم ادامه پیدا کند.

لوئیز دیکسون، تحلیلگر بازارهای نفت در موسسه ریستاد انرژی گفت: «اختلاف نظرها در درون اوپک پلاس قطعا یکی از عوامل افت قیمت ها بوده، اما احتمالا عامل مهمتر تاثیر ناشناخته ویروس کرونای انگلیسی بر فعالیت های اقتصادی و سفرهای بین المللی است که هر دو می توانند در میزان تقاضا برای نفت تعیین کننده باشند.»

اما افزایش تنش ها در خاورمیانه مانع از افت بیشتر قیمت ها شده است. ایران روز دوشنبه یک تانکر کره جنوبی را که در حال آلوده سازی آبهای خلیج فارس بود توقیف کرد. تنش ها بین تهران و سئول طی ماه های اخیر به دلیل توقیف غیرقانونی دارایی های ایران در بانک های کره ای به بهانه تحریم های آمریکا بالا گرفته است.