پیش بینی تحولات بورس تهران در ۶ دی ماه | بیم و امیدهای سهامداران بورس

گرچه سهامداران امید به صعود بورس در روز شنبه دارند اما روند نزولی تقاضای بورس در روز چهارشنبه نگرانی هایی را نیز ایجاد کرده است.

303 بازدید / شنبه 06 دی 1399 / دسته بندی : اخبار / منبع : https://www.hamshahrionline.ir/

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، روند تغییرات نماگرهای بورس در روز چهارشنبه مثبت بود. شاخص کل بورس رشد ۲ هزار و ۹۴۶ واحدی داشت و به رقم یک میلیون و۴۴۴ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۸ هزار و ۱۰۳ واحد در رقم ۴۶۸ هزار و ۵۱۱ واحد ایستاد. روند حاکم بر معاملات روز چهارشنبه سهام‌داران را به صعود بورس در روز شنبه امیدوار کرده است.

 

روز چهارشنبه، در بورس شرکت صنعتی آما (با نماد معاملاتی فاما) با رشد ۱۳ درصدی بیشترین افزایش قیمت را داشت. پس از فاما، شرکت فولاد آلیاژی ایران (فولاژ) با رشد ۱۲ درصدی بیشترین رشد قیمت را ثبت کرد. در فرابورس نیز شرکت‌های کی بی سی (KBC)، دارویی ره‌آورد تامین (درهآور)، کلر پارس (کلر)، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت (زکشت) و پتروشیمی ارومیه (شاروم) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

  • بیشترین کاهش قیمت

شرکت بهنوش ایران (غبهنوش) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت را در میان شرکت‌های بورسی به خود اختصاص داد. پس از غبهنوش، صنایع شیمیایی سینا (شسینا) و لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس اوراق مرابحه دولت، اراد۵۸ بیشترین کاهش قیمت را داشت.

  • عرضه و تقاضای بازار

بررسی عرضه و تقاضاهای پایانی روز چهارشنبه، به تشخیص روند حرکتی بورس کمک می‌کند. نمادهایی که در پایان معاملات با صف خرید همراه هستند در روز بعد هم پرتقاضا هستند و نمادهای دارای صف فروش در پایان معاملات، در روز بعد هم با عرضه بالایی مواجه می‌شوند.