هفته آینده؛ بهره‌برداری از ۳ طرح پتروشیمی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، سال ۹۹ را سال طلایی صنعت پتروشیمی عنوان کرد و گفت: از ۱۷ طرح برنامه‌ریزی شده برای بهره‌برداری در سال ۹۹، تاکنون ۶ طرح به‌طور رسمی افتتاح شده است که هفته آینده نیز سه طرح دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

280 بازدید / پنجشنبه 27 آذر 1399 / دسته بندی : اخبار / منبع : www.shana.ir/news/

به گزارش خبرنگار شانا، بهزاد محمدی امروز (چهارشنبه، ۲۶ آذرماه) در آیین گرامیداشت هفته پژوهش با تبریک به پژوهشگران به‌ویژه کارکنان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهار کرد: باعث افتخار است که در مجموعه پتروشیمی، چنین بازوی قدرتمند پژوهشی با دستاوردهای ارزشمند وجود دارد که به‌طور تخصصی به صنعت پویای پتروشیمی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه صنعت پتروشیمی تأثیری بسزا در توسعه هر کشور و خلق ثروت دارد، افزود: امروزه تقاضای نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی در دنیا شاید زیر یک درصد در سال باشد اما به همین نسبت در صنعت پتروشیمی این عدد ۴ تا ۵ درصد است که حاکی از این است که باید به این صنعت توجه ویژه داشت و توسعه هوشمند صنعت پتروشیمی باید ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ارزش فروش محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی در دنیا را حدود ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد دلار و سهم ایران از این سبد را حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار عنوان و تصریح کرد: با توجه به خوراک در دسترس صنعت پتروشیمی در کشور و بازارهای جهانی، باید تلاش توام با هوشمندی و تفکر برای تدوام توسعه این صنعت کرد.

بهره‌برداری از ۶ طرح پتروشیمی از ابتدای سال تاکنون

معاون وزیرنفت با بیان اینکه طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی با شتاب در حال انجام هستند و سال ۹۹، سال طلایی صنعت پتروشیمی است، ادامه داد: از ۱۷ طرح برنامه‌ریزی شده برای بهره‌برداری در امسال، تاکنون ۶ طرح به‌طور رسمی افتتاح شده است و هفته آینده نیز سه طرح دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی هگمتانه از طرح‌هایی است که هفته آینده با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد، تأکید کرد: این طرح حدود ۱۷ سال متوقف شده بود و با همت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از پارسال تأمین سرمایه شد و امسال افتتاح می‌شود؛ این افتخار بزرگی برای این شرکت است که توانسته برخی از طرح‌ها که در شرایط نامطلوب بودند را زنده کند.