برق در سازه‌های بتنی ذخیره می‌شود

با توسعه فناوری جدیدی توسط گرین گرافن، می‌توان سامانه‌هایی در اختیار داشت که انرژی فعالیت‌های بیومکانیکی را به برق تبدیل کرده و آن را در پیاده‌روها و زیرساخت‌های بتنی ذخیره‌سازی کرد.

247 بازدید / دوشنبه 22 شهریور 1400 / دسته بندی : اخبار

ذخیره برق در سازه های بتنی

به گزارش افراکم به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران ,‌ با توسعه فناوری جدیدی توسط گرین گرافن، می‌توان سامانه‌هایی در اختیار داشت که انرژی فعالیت‌های بیومکانیکی را به برق تبدیل کرده و آن را در پیاده‌روها و زیرساخت‌های بتنی ذخیره‌سازی کرد.

از سال ۲۰۱۷ گرین گرافن (Green Graphene) سیستم‌های تجدیدپذیری را برای تولید انرژی از فعالیت بیومکانیکی قدم‌های انسان توسعه داده است. در تلاش برای تولید انرژی سبز و پس از سال‌ها تحقیق و توسعه در این مسیر، گرین گرافن یک سیستم ذخیره انرژی مناسب برای ذخیره‌سازی انرژی تولید شده از ژنراتور خود (Genostep) پیدا کرده است.

گرین گرافن با دکتر ایما ژانگ در استفاده از باتری سیمانی گرافن برای ذخیره انرژی تولید شده توسط Genostep همکاری می‌کند.

این ترکیبی عالی برای پایداری انرژی با فعالیت‌های شایع انسان است که برداشت می‌شود و به برق تبدیل شده و بلافاصله در یک منطقه ذخیره‌سازی مناسب ذخیره می‌شود.

با این همکاری مشترک، توانایی تأمین انرژی و ذخیره‌سازی آن آسان‌تر می‌شود؛ زیرا منبع تولید و ذخیره‌سازی بخشی از زیرساخت‌ها هستند، این امر باعث کاهش تنش شبکه، قطع برق و صرفه‌جویی در هزینه‌های ناشی از اتلاف نیروگاه‌ها (هسته‌ای، باد، خورشیدی) می‌شود.

با استفاده از ترکیب باتری‌های سیمانی حاوی گرافن و ژنراتورهای Genostep در پیاده‌روها، ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها، مدارس، مشاغل و فروشگاه‌ها، این سیستم یک منبع انرژی مستقیم فراهم می‌کند که کمبود برق را کاهش می‌دهد، میزان تولید زباله‌ را کم کرده، کاهش جنگل‌زدایی را به دنبال داشته و تاثیرات زیست محیطی ناشی از انرژی هسته‌ای، خورشیدی، بادی و آبی را به حداقل می‌رساند.

با نیاز روزافزون به کاهش انتشار کربن و در عین حال نیاز به بهبود کیفیت زندگی، فناوری Genostep همراه با باتری سیمانی گرافن در نقش تأمین انرژی می‌تواند بدون آلاینده ما را در رسیدن به این هدف یاری کند.

 

سایر اخبار:

نقش نیروگاه ها در آلودگی هوا چقدر است؟

عبور همزمان پتروشیمی فن آوران از آخرین رکورد تولید سالانه منوکسید کربن و اسید استیک

تولید برق با ترکیبی از نشاسته و جوش شیرین