واگذاری عملیات های بریتیش پترولیوم به یک شرکت دیگر

بریتیش پترولیوم با هدف دورشدن از سوخت‌های فسیلی و سرمایه‌گذاری بیشتر در انرژی‌های تجدیدپذیر، عملیات‌های خود را در عراق به یک شرکت مستقل دیگر واگذار می‌کند.

250 بازدید / شنبه 22 خرداد 1400 / دسته بندی : اخبار

هدف بریتیش پترولیوم از واگذاری چیست ؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بریتیش پترولیوم قصد دارد عملیات‌های خود را در عراق به یک شرکت مستقل واگذار کند. هدف از این اقدام تغییر تمرکز این شرکت به سرمایه‌گذاری‌های کم‌کربن است.

این شرکت جدید منافع " بریتیش پترولیوم " در میدان نفتی بزرگ رمیله را حفظ می‌کند و به‌طور مشترک تحت مالکیت شرکت نفت ملی چین، یکی از شرکای بریتیش پترولیوم در این سایت خواهد بود.

واگذاری سرمایه‌های نفت و گاز یکی از شیوه‌های بریتیش پترولیوم برای تغییر مسیر به‌سمت انرژی‌های تجدیدپذیر است. بریتیش پترولیوم و انی در ماه مه مذاکرات خود را برای ادغام عملیات‌های نفت و گاز در آنگولا آغاز کردند تا یکی از بزرگترین شرکت‌های انرژی آفریقا را تأسیس کنند.

این اقدام نشان می‌دهد چطور شرکت‌های نفت اروپایی از دهه‌ها موقعیت خود به‌عنوان پیشگامان اکتشاف نفت و گاز عقب می‌کشند و تمرکز خود را به تقاضای انرژی در آینده که بیشتر سوخت‌های کم‌کربن و برق خواهد بود تغییر می‌دهند.

بریتیش پترولیوم تاریخچه‌ای طولانی در عراق دارد که به دهه 1920 برمی‌گردد. این شرکت اولین شرکت نفت بین‌المللی بود که پس از حمله آمریکا به عراق، به این کشور بازگشت.

 

مرتبط:

بازگشت نفت ایران بازارها را شوکه نخواهد کرد

عربستان عرضه نفت به برخی پالایشگاه‌های آسیایی را کاهش داد

صادرات نفت اوپک افزایش یافت

 

https://bit.ly/3iBZ0Cmhttps://cutt.ly/NnAUPsQshorturl.at/qrEN9
https://b2n.ir/h78486https://tinyurl.com/36cm4xseyun.ir/6o3p95