به دلیل نیاز به پلی پروپیلن در تجهیزات پزشکی، احتمالا کره جنوبی به دنبال نفتای بیشتری باشد

شرکت Hanwha Total ظرفیت تولید پلی پروپیلن خود را 56 درصد افزایش داد پلی پروپیلن Lotte Chemical برای ساخت سرنگ ال دی اس ایده آل است احتمال میرود میانگین واردات نفتا در سه ماهه دوم و سوم به میزان 19 میلیون بشکه در ماه برسد

248 بازدید / دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 / دسته بندی : اخبار / منبع : http://www.petrotahlil.com/

از آنجایی که تقاضای مواد پایه برای تولید تجهیزات پزشکی به دنبال شروع واکسیناسیون در سراسر آسیا افزایش یافت، تولیدکنندگان بزرگ پتروشیمی کره جنوبی در تلاش هستند تا تولیدات پلی پروپیلن را تقویت کنند، و این امر موجب آن شد تا دولت درها را برای واردات خوراک پتروشیمی نفتا باز کند. 

طبق گفته تحلیلگر بازار صنایع پایین دستی واقع در سئول، تقاضای کره جنوبی برای پلی پروپیلن و پلی اتیلن، که برای ساخت تجهیزات عمومی پزشکی شامل فیلتر ماسک، پلاستیک های یکبار مصرف سرنگ و سوزن های تزریق زیرپوستی، و همچنین لباس های محافظتی پزشکی، در سه ماهه اول سال جاری و قبل از آن 34 درصد افزایش یافت. 

با شروع برنامه واکسیناسیون در سراسر شرق آسیا در اواخر سه ماهه اول، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی کره جنوبی با بیشترین ظرفیت در حال فعالیت هستند تا تجهیزات پزشکی پایه پلاستیک را برای توزیع داخلی و خارجی فراهم کنند. 

به این ترتیب، تولیدکنندگان پتروشیمی کره جنوبی اظهار داشتند که آماده هستند تا به نیازهای تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و تولیدکنندگان هایژن، و شرکت‌هایی که علاقمند به عرضه محصولات ضروری هستند، پاسخ دهند.

یکی از مقامات شرکت  Hanwha Total گفت، این شرکت که بزرگترین تولیدکننده محصولات پتروشیمی کره جنوبی می‌باشد، پروژه چهار ساله در جهت تقویت ظرفیت تولید پلی پروپیلن خود را به پایان رسانده است.

تحت این پروژه، شرکت Hanwha Total واحد جدید پلی پروپیلنی با ظرفیت تولید 400000 تن در سال ساخته است، که ظرفیت کلی تولید پلی پروپیلن این شرکت را 55/6 درصد افزایش میدهد و به میزان 1/12 میلیون تن در سال (بزرگترین در کره جنوبی) می‌رساند.

علاوه بر این، مقامات شرکت Lotte Chemical گفتند که سرنگ ال دی اس جدید، یا سرنگ ظرفیت خالی کم، که توسط تولیدکننده تجهیزات پزشکی کره جنوبی، Poonglim Pharmatech طراحی شده است، به عنوان یکی از تجهیزات اصلی تزریقی در فرآیند واکسیناسیون ملی انتخاب شده است و بخش پتروشیمی برنامه دارد تا تولیدات پلی پروپیلن خود را افزایش دهد تا تولیدات این تجهیزات خاص را حمایت کند.

طبق گفته مقامات صنعت پتروشیمی کره، در نتیجه، احتمال میرود احتیاج بخش پتروشیمی کره جنوبی به خوراک نفتا طی ماه های آتی  سیر صعودی به خود بگیرد. 

آخرین داده های شرکت ملی نفت کره نشان داد، کره جنوبی در ماه مارس 20/1 میلیون بشکه نفتا وارد کرد، که این میزان بعد از واردات 21/3 میلیون بشکه نفتا در ژوئن 2020، بیشترین میزان است.

طبق گفته تاجران خوراک پتروشیمی کره جنوبی، انتظار میرود کشور در مقایسه با میانگین واردات 18 میلیون بشکه در ماه در سال 2020 و 18/84میلیون بشکه در ماه در سال  2019، در سه ماهه دوم و سوم سال حداقل به صورت ماهیانه 19 میلیون بشکه نفتا وارد کند.

در تجارت های نقدی اخیر، شنیده شد که شرکت Lotte Chemical از طریق مزایده نفتا اپن اسپک با حداقل محتوای 75 درصد پارافین برای تحویل در نیمه دوم ژوئن در یازو با تخفیف بیش از 12 دلار در هر تن نسبت به ارزیابی ها از نفتا ژاپن (CFR) خریداری کرده است، که حتی نسبت به خرید قبلی تحویل 21 می تا 5 ژوئن با تخفیف 8 دلار در هر تن، خرید مناسب تری بود. 

فاصله قیمتی بین پلی پروپیلن رافیا (CFR آسیا) و نفتا ژاپن (C+F) با 702/625 دلار در هر تن در 13 آوریل به بیشترین میزان در چهار و نیم ماه گذشته رسید، اما در 6 می به دلیل تقاضای ضعیف در چین به 531 دلار در هر تن عقب نشینی کرد. 

تولیدکنندگان اصلی پتروشیمی

شرکت در بیانیه ای گفت، به دنبال افزایش واکسیناسیون در سه ماهه دوم، شرکت Lotte Chemical برنامه دارد تا پلی پروپیلن و دیگر محصولات خود را توسعه دهد و به روز کند تا به تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی کمک کند به استاندارد مورد نیاز برسند. 

واحد کراکینگ بخار شرکت در دائسان توانایی تولید 1/1 میلیون تن در سال اتیلن و 550000 تن در سال پروپیلن را دارد، در حالی که کراکینگ آن ها در یازو میتواند 1/18 میلیون تن در سال اتیلن و 550000 تن در سال پروپیلن تولید کند.

شرکت LG Chem برنامه دارد تا در 14 ژوئن از واحد کراکینگ پایه نفتا جدید خود بهره برداری کند، که احتمال میرود واردات نفتا کشور را بیش از پیش افزایش دهد. این واحد کراکینگ، با ظرفیت تولید 800000 تن در سال اتیلن و 400000 تن در سال پروپیلن، خوراک اتیلن سه واحد پلی اتیلن جدیدی که در این مجموعه به بهره برداری خواهند رسید را تامین می کند.

طبق گفته یکی از مقامات شرکت، در این میان، شرکت Hanwha Totalواحد کراکینگ پایه نفتا خود را به روز کرد تا ظرفیت تولید خود را به میزان 150000 تن در سال تقویت کند و آن را به میزان کلی 1/53 میلیون تن برساند.

یکی از مقامات شرکت گفت، پلی پروپیلن و پلی اتیلن برای تولید تجهیزات پزشکی کره جنوبی حیاتی هستند، و همچنین مواد مهمی هستند که در تولید ارزش افزوده محصولات مدت دار برای استفاده های خاص نظیر لوله های حرارتی زیرزمینی و بخش های خودرو به کار گرفته میشوند.

برنامه واکسیناسیون عمومی کره جنوبی در 26 فوریه آغاز شد. طبق گفته مقامات آژانس کنترل بیماری و پیشگیری کره در 6 می، وزارت بهداشت کشور تا به الان میزان کلی 3560324 واکسن زده است – 1922520 عدد از آن آسترازانکا و 1637804 عدد از آن فایزر بوده است، که در مجموع تا به حال در حدود 6/8 درصد از این کشور 52 میلیونی واکسینه شده اند.