تشخیص کرونا با کیت گرافنی تسریع می‌شود

یک شرکت کانادایی با استفاده از گرافن، کیت تشخیص کرونا ساخته که در مدت ۱۵ ثانیه نتایج دقیقی ارائه می‌دهد. این کیت در حال وارد شدن به تست‌های بالینی است.

324 بازدید / سه شنبه 17 فروردین 1400 / دسته بندی : اخبار / منبع : www.graphene-info.com

یک شرکت کانادایی با استفاده از گرافن، کیت تشخیص کرونا ساخته که در مدت ۱۵ ثانیه نتایج دقیقی ارائه می‌دهد. این کیت در حال وارد شدن به تست‌های بالینی است.

شرکت جی‌ال‌سی مدیکال (GLCM)، یک شرکت تابعه گرافن ایدرز کانادا (GLC)، به تازگی اعلام کرده است که توسعه تست GLCM SARS-COV-۲ Insta را به اتمام رسانده و این تست‌ها می‌توانند نتایج را در کمتر از ۱۵ ثانیه ارائه دهند. این تست تشخیص کرونا ابزاری مناسب برای پایش کرونا خواهند بود.

این شرکت اظهار داشت که پتانسیل این زیست‌حسگر مبتنی بر گرافن مردم را قادر می‌سازد تا احساس آزادی را به‌دست آورند و به زندگی طبیعی خود بازگرداند.

دانا مان مانو، مدیرعامل جی‌ال‌سی مدیکال، می‌گوید: «تست Insta-test برای شناسایی و مدیریت مناطق با میزان عفونت بالا ضروری است. هر چه تست‌های بیشتری انجام دهیم، اعتماد به نفس بیشتری در ما ایجاد خواهد کرد. این روزها خبرهایی درباره موج جدید شیوع کرونا را در نواحی مختلف جهان می‌شنویم و انواع جدید ویروس چالش‌های بیشتری برای جهانیان ایجاد خواهد کرد، ما خوشحالیم که پیشنهادات نوآورانه و انقلابی خود را برای حل این مشکل ارائه می‌دهیم، این تست یک راه حل فوری برای کمک به مقابله با این پاندمی جهانی است. اتمام موفقیت‌آمیز توسعه این فناوری، پلتفرمی موثر برای تست‌های تشخیص کرونا در آینده است، چرا که این فناوری راه حل سریع برای سویه‌های نوظهور ویروس‌های خانواده کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی ارائه می‌دهد. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا اطلاعات بیشتری را در هفته‌های آینده به اشتراک بگذاریم، در این فاصله ما وارد آزمایش‌های بالینی می‌شویم و برای حضور در بازار برنامه‌ریزی می‌کنیم.»

کیت تشخیص کرونای  Insta-Test یک تست بزاق است که نیاز به سواب بینی ندارد. در این تست تجهیزات گران‌قیمت یا آزمایشگاه برای پردازش نتایج لازم نیست. این دستگاه تشخیصی هنگامی که در معرض آنتی‌ژن‌های ویروسی کرونا قرار می‌گیرد، سیگنال‌هایی تولید می‌کند و به‌طور مستقیم ویروس را در کمتر از ۱۵ ثانیه تشخیص می‌دهد. این آزمایش Insta-test یک تست قابل انجام در محل بوده، برای شرایطی که نیاز به نتایج فوری و قابل اطمینان باشد، مناسب است تا بتوان گروه های بزرگی از مردم را مدیریت کرد.

براساس گزارشی که منتشر شده ‌است یک موسسه ویروس‌شناسی مشهور جهان، اثربخشی Insta-test را از طریق ارزیابی‌های پیش از بالینی اعتبارسنجی کرده است. این دستگاه به زودی وارد آزمایش‌های بالینی انسانی می‌شود.